Time will tell (eks aeg ütleb - toim), aga see on alati nii olnud. Kui vaadata reaalseid majanduskasvunumbreid, siis Eesti ja Leedu on sarnaselt hästi hakkama saanud. Läti natuke kehvemini, aga nad kukkusid ka suuremasse auku. Hinnangud on Eestis aga tunduvalt tagasihoidlikumad kui Leedus.
On palju individuaalseid põhjuseid, aga arvan, et siin on ikka tubli annus rahvuslikku eripära. Kui eestlaselt küsida, kuidas läheb, siis vastab ta, et normaalselt. Leedukas vastab, et väga hästi.
Milline sektor on praegu pankadele kõige sümpaatsem?
Kõige turvalisem on ilmselt riik, aga selle turvalisuse eest ei taha keegi maksta, sest kasumlikkus on väga madal.
Viimastel aastatel on kõige rohkem kasvanud kinnisvara laenuportfellid, eriti ärikinnisvara. Aga kinnisvaraga on nii, et mingil hetkel pangad laenavad sinna hea meelega, aga kui see moodustab portfellist suurema osa, siis hakatakse tagasi tõmbama. Kui kriisid peale tulevad, siis varade hinnad kinnisvarasektoris kõiguvad ja langevad kõige rohkem.
Ise usun, et puidusektor on kõva potentsiaaliga. Me ei müü enam saematerjali, vaid lõpptoodet, mis on kõrge lisandväärtusega. Telekomisektor on ka kiire arenguga. Puidu poolel on ju veel Eesti ettevõte Graanul Invest, mis on Euroopa suurim puidugraanulite tootja.
Raul Kirjanen, firma suuromanik, on palju vaeva näinud.
On. Tõsine saavutus. Kui palju on meil ettevõtteid, mis on Euroopa suurimad?